zobrazit:

Tech 21 SansAmp Charters VT Bass V2 - testík basové krabičky

První dojem z této simulace je skvělý zvuk a velmi citlivé korekce. Už malá změna v nastavení dokáže zásadně ovlivnit celkový sound. Mnoho nejrůznějších kombinací bych rozdělil do dvou základních kategorií: čistý a zkreslený zvuk. Téměř všechno nezkreslené, co se dá na krabičce nakroutit, je pevné, silné, tlusté, neboli to, co bychom od Ampegu očekávali. Nepodařilo se mi dosáhnot puristicky vyváženého až sterilního tónu, který produkují aparáty některých firem ve snaze o maximální dokonalost, což pokládám za velkou přednost. Z mnoha (nejen) simulací někdy cítím jakousi chemickou pachuť. Tu tady naštěstí nenajdeme.

Ohledně zkresleného zvuku ve všech jeho podobách, tedy od lehce nakreslených chlupaťáků, přes slušné pily až po šílenosti nejrůznějšího druhu, mohu napsat opět jen chválu. Při hraní přes aparát bylo všechno použitelné a znělo to dobře. I při značném zkreslení si basa uchovávala čitelnost a svůj charakter. Zajímavé bylo kombinovat korekce v mém předzesilovači a VT Bassu zapojeném ve smyčce, kdy možnosti nastavení byly téměř nekonečné. Skvěle zněl i samotný, zapojený jen do koncového stupně. Dokonce bych řekl, že možná lépe, více tak vyniknul jeho charakter, ale to je můj subjektivní pocit. Při vhodně zvoleném čistém i zkresleném zvuku jsem byl neustále tak blízko lampám, jako se mi zatím s žádným jiným zařízením nepodařilo.

Při recordingu jsem jej použil přímo a jen laboroval s funkcí Speaker Simulation, což je také jediný skutečný rozdíl oproti předchozí verzi 1. Po chvíli nahrávání a porovnávání zvuků ale musím konstatovat, že rozdíl zásadní. Někde mohou být vyžadovány zvuky, které VT Bass produkuje bez této funkce, ty jsou kvalitní a použitelné. U mě při domácím nahrávání ale tato zvítězila na celé čáře. Bez dalších plug-inů simulací zněla basa výtečně, nic jí nechybělo, prostě maso. Závěrem mohu s čistým svědomím napsat, že se Tech 21 zase jednou něco opravdu povedlo, krabička hraje všude a dobře. Měl jsem dostatek času vyzkoušet ji při živém hraní a přes dlouhodobou preferenci jiné značky basových aparatur musím uznat, že je skvělá.

ovládání: Level, Mid, Character, Drive, Low, High, Speaker

cena: 4900 Kč

Autor: 
Petr Klemetis