zobrazit:

Tech 21 Character Series U.S. Steel - další krabička ze série

A máme tu další dvě lahůdky z dílny firmy Tech 21. První z nich nese název U.S. Steel a již při pohledu na kosmetickou úpravu je jasné, že se jedná o simulaci zesilovačů Mesa Boogie Rectifier. Vzhledem k tomu, že právě těmito aparáty se v poslední době česká pódia přímo hemží, myslím, že tahle krabička zaujme nejednoho tvrďáka.

Ovládací prvky jsou pro celou řadu shodné, odkážu vás s dovolením na přiloženou tabulku. Za zmínku však stojí, že frekvence pásem velmi účinného aktivního ekvalizéru jsou laděny na míru jednotlivým modelům. Zde je dokonce potenciometr středů typu Shifting MID - pokud otočíte ovladač doprava od centrální pozice, přidáváte 450 Hz, zatímco otáčením doleva ubíráte 550 Hz. Na první pohled zvláštní, v praxi to však rozšiřuje zvukové možnosti na těch správných místech.

I zde je klíčem ke zvukové paletě ovladač Character. V části nalevo od středu nám nabízí méně agresivní zkreslení a crunch. Najdeme zde dokonce i (téměř) čistý zvuk. Zvuky jsou to relativně použitelné, ale nemohl jsem se ubránit pocitu, že jsou zde tak trochu do počtu. Kdo se zajímá o čistý zvuk a crunch, bude zcela jistě spokojenější např. s modely Blonde či Liverpool (viz minulé číslo). Pokud si ale kupujeme Rectifier či jeho simulátor, chceme podladit kytaru, kam až to jde, otočit gain doprava, zavřít oči a jedním dobře mířeným riffem zničit svět. A právě taková apokalypsa se nachází za polovinou chodu ovladače Character. Přibývá zkreslení i agresivních frekvencí. V maximální pozici už je poměrně obtížné zvuk ekvalizérem „ukrotit“. Zvuk podobný tomu, který mám spojený s Dual Rectifierem, jsem našel mezi dvěma třetinami a třemi čtvrtinami chodu Characteru. Muskulární riffy znějí přesně tak, jak mají, ať už se považujete za rockera či metalistu. Středy jsou umírněné, ale pokud odoláme pokušení je dále ubírat, v kapele se neztratí. A dokonce jsem zde po snížení Drive našel pro mé uši uspokojivější crunch. Jen je třeba opatrně zacházet s ovladačem Treble, aby výšky nebyly „ubzučené“.

Stejně jako všechny ostatní modely i tento po vypnutí simulace reproboxu funguje uspokojivě i zapojený do lampového aparátu, jeho síla je však v hraní do linky. Dokáže nahradit Dual Rectifier? To asi těžko. Dokáže plnit podobnou roli? Rozhodně. A o to jde. Jeho cena je 4868 Kč.

ovládání: Level, Drive, High, Mid, Low, Character, Speaker Simulator On/Off

konektory: 6,3mm input jack, 6,3mm output jack, vstup pro adaptér

napájení: 9V baterie, adaptér Tech 21 DC2 EU (není součástí balení)

Autor: 
Petr Štika