zobrazit:

Tech 21 Character Series Leeds- další krabička ze série

Fanfáry znějí, máme tady simulátor aparátů Hiwatt! Nevím jak vy, ale já si tuto značku spojuji především se dvěma jmény - Pete Townshend a Dave Gilmour. Obzvláště milovníci prvního z nich by měli zpozornět. Navzdory tomu, že jedno z doporučených nastavení se jmenuje Gilmour-Style Lead, mnoho floydovských odstínů jsem v pedálu Leeds nenašel. Opravdu není náhodou, že jeho název nepříliš skrytě odkazuje na album Live at Leeds od The Who. S trochou nadsázky by totiž Leeds mohl nést podtitul „Townshend v krabičce“. Možná je to ale příliš smělé a zjednodušující tvrzení, tento model má rozhodně co nabídnout i těm, co se večer k velkému Peteovi nemodlí.

Otočíme-li knoflík Character doleva, čeká nás překvapení. U ostatních modelů je totiž zvuk v této oblasti nejen čistý, ale znatelně ubývá nižších středů a basů a nástroj tak často zní poněkud tence. To není případ modelu Leeds. Jeho čistý zvuk má nižších frekvencí více než dost, nijak se ale nezahlcují, a pokud se jich chceme zbavit, superúčinný ekvalizér nám to jednoduše umožní. V poloze zcela vlevo jsou spíše mírně potlačené středy a zvuk by mohl být pro někoho až příliš měkký. Stačí však Character o něco pootočit doprava a zvuk získá na konkrétnosti.

Nejsilnější stránkou pedálu Leeds je ale dle mého názoru crunch. Nastavíme li Character a Drive přibližně na polovinu a zvuk doladíme ekvalizérem podle potřeby, získáme zvuk, který se znamenitě hodí pro doprovodnou crunchovou kytaru à la Townshend. Otáčíme li oba ovladače dále doprava, získáme slušné množství gainu. Ten se však podobně jako u modelu Oxford hodí spíše pro dodání sustainu sólové hře než pro moderní high-gain doprovod. Moderní zvuk by snad ale od simulátoru aparátů Hiwatt čekal málokdo.

Na závěr bych chtěl poznamenat, že se všechny testy modelerů SansAmp Character Series zaměřovaly především na hraní do linky (do mixu, do PA, do zvukové karty), což je podle všeho jejich primární účel. Simulace reproduktoru se dá sice vypnout a zvuk je „tak nějak použitelný“ i při zapojení do vstupu kytarového aparátu, potenciál těchto efektů se však projeví především při „direct“ použití. V této oblasti jsem nenarazil na podlahový efekt, který by mě přesvědčil tolik, jako de facto všechny modely Character Series. Zahrajte si na ně, možná přesvědčí i vás. Málem bych zapomněl - za Leeds zaplatíte 4868 Kč.

ovládání: Level, Drive, High, Mid, Low, Character, Speaker Simulator on/off

konektory: 6,3mm jack Input j, 6,3mm jack Output j, vstup pro adaptér

napájení: 9V baterie, adaptér Tech 21 DC2 EU (není součástí balení)

Autor: 
Petr Štika