zobrazit:

Tascam TC8 a TG7 - testík ladiček

Tascam TC-8 a TG-7

Již někdy před půl rokem se pozorný čtenář na našich stránkách mohl dočíst o nových chromatických ladičkách firmy Tascam. Nyní jsme dostali příležitost podívat se na TC-8 a TG-7 zblízka. Ladičky mají společný elegantní design i platformu, liší se tedy především výbavou a použitím. Plastový výlisek působí masivním a pevným dojmem. Nikde nic nevrže a ergonomie je rovněž příkladná. Energii dodávají dvě AAA baterie (jsou součásti balení!), síťové napájení možné není...

Obě ladičky mají dále společný velký podsvícený LCD displej, na kterém můžeme volit mezi čtyřmi režimy zobrazení včetně animací. Ladičky je možno kalibrovat ručně nebo automaticky. TC-8 nabízí navíc historické a alternativní ladění. Oba přístroje mají vestavěný reproduktor a je možné je používat i jako metronom. Buď je položíte na stůl nebo je lze jednoduše našroubovat na mikrofonový stojan nebo stativ a můžete cvičit. Rozsah BPM je 30-300 a v Setup menu pak máte možnosti volby dalšího nastavení. Tlačítky Setup, Down a Up pak pohodlně nastavíme i všechny funkce ladičky. U obou přístrojů veškeré nastavení probíhá intuitivně a bezproblémově. Kytarová ladička nabízí navíc 6,3mm výstup Out, který je možné tlačítkem na zadní straně přístroje zamutovat.

Jak u TC-8, tak TC-7 nutno pochválit rychlou detekci tónů. Brnknete tón a ladička „nepřemýšlí“, zda se jedná o cis nebo ces, ale suverénně, tj. bez přeblikávání tónů, vám řekne, o jaký tón se jedná. Myslím, že za doporučené ceny 1290 Kč (TC-8) a 1190 Kč (TG-7) dostanete odpovídající kvalitu.

TG-7

ladicí režimy: Guitar, Bass, Chromatic, Drop-D, Drop-G, Open-D, Open-G and five user-definable scales

metronom: 30-300 BPM, sedm voleb nastavení

displej: pětipalcový, podsvícený LCD

režimy zobrazení: Bargraph, Fine, Strobe Animation and Needle Oscillator for Playing Pitch

vstupy, výstupy: 2x 6,3mm jack (In, Out)

reproduktor: ano

mikrofon: ano

závit pro uchycení na stativ

napájení: 2x AAA baterie (součástí balení)

TC-8

ladicí režimy: Equal Temperament, Pythagorean, Mean tone, Werckmeister III, Kirnberger III, Kellner, Vallotti, Young

metronom: 30-300 BPM, sedm voleb nastavení

displej: pětipalcový, podsvícený LCD

režimy zobrazení: Bargraph, Fine, Strobe Animation and Needle Oscillator for playing pitch

vstup: 6,3 mm jack

reproduktor: ano

mikrofon: ano

závit pro uchycení na stativ

napájení: 2x AAA baterie (součásti balení)

Autor: 
Ibrahim Hassan