zobrazit:

Kurzweil SP4-7 - testík stage piana

Testovaný nástroj(e): 

Nové stage piáno má sedmdesát šest polovyvážených kláves, klávesnice je však kvalitní a velmi dobře hratelná. Další kontroléry: kolečka pro pitch bend a modulaci, vstupy pro switch pedál (podporuje dva pedály) a kontinuální pedál, real time potenciometr s pěti režimy.

Šedesátičtyřhlasá polyfonie a šestnáctikanálový multitimbral. Funkce Split a Layer s úpravou relativní hlasitosti (až pro čtyři zóny). V paměti je uloženo 128 továrních a 64 uživatelských presetů a také 64 továrních a 64 uživatelských MIDI sestav.Na zadním panelu jsou dva jacky analogového stereo výstupu (24 bitů DAC), jack pro sluchátka, standardní MIDI In/Out a USB port (MIDI, transfer presetů a update operačního systému).

Ačkoli uvedená výbava působí skromně, to hlavní je uvnitř: zvuk bez kompromisů. Kurzweil i nadále uplatňuje jedinečný princip - do každého nástroje jen ty nejlepší zvuky. A ve všech je také srdcem systému stejný superčip Mara s úplnou a neošizenou kapacitou. Což znamená veškerý potenciál dynamické V.A.S.T. syntézy, KB3 varhanního emulátoru, VA syntezátoru i efektů. Všech 128 presetů je vybráno z nabídky špičkového modelu PC3 a jejich zvuk se v ničem neliší. Do 64 uživatelských presetů můžete dokonce sami importovat další programy z PC3 nebo PC3LE (za předpokladu, že v paměti SP4 jsou uloženy příslušné zdrojové zvuky). Hammondovský modul KB3 není odkázán jen na statickou podobu uloženého presetu: I když SP4 postrádá fyzické ovladače pro stopové rejstříky, můžete je nahradit externím MIDI řízením a hned máte kompletní aditivní syntézu s pohyby rejstříků v reálném čase. Podobně můžete zacházet i s parametry virtuálně analogového syntezátoru. Možnosti SP4 jsou zkrátka mnohem rozsáhlejší, než by se zdálo z pouhého pohledu na panel nástroje. Ideální je spojení s počítačovým sekvencerem - ale i pro živé hraní stačí připojit vhodný MIDI ovladač.

Raymond Kurzweil je už třicet let nepřekonaným solitérem - a každý z nástrojů s jeho jménem to vždy znovu potvrzuje. Ani SP4 není výjimkou.

Model: stage piano

Syntéza: V.A.S.T., KB3, VA

klávesy: 76 polovyvážených

Polyfonie: 64 hlasů

Multitimbral: 15 partů

Split: ano

Layer: ano (4 zóny)

Presety: 128 + 64 z PC3

Sestavy: 64 + 64 MIDI

Multiefekt: z PC3

interface: MIDI, USB

MOC s DPH: 19 940 Kč

Autor: 
Miki Jelínek