zobrazit:

Korg Pitchblack - Ideální ladička do pedalboardu

Úhledná ladička je uložena v bytelném hliníkovém litém korpusu černé barvy, který by měl zamezit jejímu poničení. Velikost pedálu zajišťuje, že se ladička neztratí v žádném pedalboardu. Navzdory svým rozměrům disponuje ladička velkým displejem, který je přehledně rozložen. LED displej je samozřejmě podsvícen a je dobře čitelný ze všech úhlů. Na displeji vidíte jak to, zda je efekt zapnutý, tak název laděné noty a stupeň naladěnosti. Efekt lze napájet AC adaptérem nebo jednou 9V baterií. Na vrchním panelu je vedle displeje ještě spínač ladičky. Na zadním panelu najdete vstup pro adaptér a výstup do dalších efektů. Vedle nich jsou ještě spínače Display a Calib. Na pravé straně ladičky je vstup pro nástrojový kabel a vlevo výstup do dalších efektů nebo do aparátu.

Ladička ladí s přesností ±1 cent, což značí poměrně vysoký stupeň přesnosti. Díky tlačítku Calib lze kalibrovat rozmezí ladění od 436 do 445 Hz. Ladička disponuje čtyřmi režimy ladění, které přepínáte knoflíkem Display. Jedná se vlastně o totéž, jde jen o rozdílné vizuální znázornění průběhu ladění. V režimu Meter nástroj ladíte tak, že svítí zelená LED dioda uprostřed displeje a dvě LED na okrajích rozmezí. LED indikující ladění jdou napravo od středu, pokud je laděný tón výš a nalevo od středu, pokud je laděný tón níž. V režimu Strobe 1 je nástroj naladěný tehdy, když LED diody přestanou problikávat a svítí obě LED diody na okrajích rozmezí. Stupnice z LED diod problikávají zleva doprava, je-li nástroj výš, a zprava doleva, pokud je níž. V režimu Strobe 2 je to podobně, jen LED diody problikávají vždy jen na jedné půlce displeje - pokud je tón výš, na pravé, a pokud je níž, tak na levé. V režimu Mirror svítí LED diody napravo či nalevo od středu podle naladěnosti. Čím více LED diod od středu svítí , tím méně je nástroj naladěn.

Celkově se jedná o solidní ladičku, ideální jako součást pedalboardu. Vyniká především přesností ladění a pevnou konstrukcí, díky které se bude hodit muzikantům na cesty. Maloobchodní cena je 1880 Kč nebo 72,60 euro včetně DPH.

Autor: 
Ibrahim Hassan