zobrazit:

Korg Pandora mini - šikovné cvičítko je z rodiny Pandořiných skříněk

Tohle šikovné cvičítko je z rodiny Pandořiných skříněk. Je na něm znát, že při návrhu už u Korgů ví, co a jak. Slouží jako mašinka, kterou snadno odvezeme, pohrajeme si do sluchátek a ještě naladíme. Tělo je mrňavé, hezky se drží. Ovládací prvky jsou snadno dostupné. Trošku překvapuje větší tloušťka. Zřejmě daň za napájení tužkovkou AA.

Ovládání je jednoduché a intuitivní. Výhodou je nekonečné otáčecí kolečko. Škoda, že má tužší chod, navíc se malinko viklá. Další pochvala je za čtyři tlačítka pro rychlý přístup k oblíbeným zvukům.

Pandora obsahuje metronom respektive bicí. Zvuky jsou stejné jako u starší PX4, paměť je rozšířena na sto patternů. Dále má vstup pro mp3 přehrávač, takže můžeme jamovat s oblíbenou muzikou. Tento Aux-In lze přeladit plus minus oktáva v reálném čase. Přelaďování funguje bezvadně. Mazácká je ladička, která při dosažení žádaného tónu rozsvítí displej.

A jak to hraje? Nad očekávání dobře. Nenechte se zmást reklamními slogany o sto padesáti osmi modelech špičkových zesilovačů a efektů. Těch čtyři sta uložených zvuků splývá dohromady, paměť je zbytečně naddimenzována. S klidným svědomím by se vše mohlo smrsknou na zhruba čtyři zkreslené, dva jemně nakřápnuté a dva čisté. Zkreslené zvuky hrají skutečně dobře, hezky táhnou. Samozřejmě, příliš velkou dynamiku nelze očekávat. Čisté zvuky jsou o maličko méně výrazné, ale opět platí, že hrají hezky. To samé platí pro nakřápnuté zvuky à la Angus. Tovární zvuky jsou dobře použitelné. Výrobce se vyvaroval jejich „přesolení“ různými hally a delayi.

Je trochu nepochopitelné, proč chybí nahrávání sama sebe (Phrase Trainer, Jam). To je pro cvičítko docela zásadní funkce...

Jinak se celkově jedná o velmi povedenou mašinku s mnoha možnostmi a kvalitním zvukem. Je jisté, že mnohé kytarové či basové srdce nezůstane chladným.

vstupy: 1x TR nástroj, 1x 3,5 mm Aux In

výstupy: 1x 3,5 mm sluchátka, 1x TRS out

napájení: 1x baterie AA

podsvícení displeje: ano, vypínatelné

paměť: 400 celkem (200 zvuků továrních, 200 uživatelských)

efektů současně v řetězci: 7x

maximální doba delaye: 500 ms, dostupné tlačítko TAP tempo

ladička: ano, přeladitelná 438 Hz-445 Hz

USB: ano, pro napájení a pro editaci efektů

rozměry: 8 x 5,5 x 3 cm

hmotnost: 80 g

Autor: 
Ladislav Ptáček