zobrazit:

JHS Pedals Switchback - advanced loop switcher

JHS Switchback je jednoduché zařízení, které primárně umožňuje k průchozímu signálu přidat zvuk jedné ze dvou přepínatelných smyček. Zařízení je možné však používat dalšími mnoha způsoby - true bypass „lišta“, A/B box apod. Cena je 3920 Kč.

 

Ano. Stejně jako u Summing Ampu, který jsme testovali v minulém čísle, i Switchback bylo původně zařízení navržené primárně pro porovnávání a testování pedálů v dílně JHS. Joshua Scott si ale asi brzy uvědomil, o jak praktické a užitečné zařízení se jedná, a rozhodl se nabídnout ho i nám ostatním, abychom ho mohli používat také. Tisícem a jedním způsobem...

Kovová krabička v černém matu je opatřena jedním vstupem, jedním výstupem a dvěma samostatnými smyčkami se vždy po jednom vstupu a výstupu (Send/Return). Mezi smyčkami můžeme přepínat přepínačem na vrchní straně, ovládat ho můžeme také nohou či připojením přepínače JHS Red Remote do dalšího ze vstupů na pravé straně krabičky. Vše je true bypass. Aktuálně zvolenou cestu signalizují červená a zelená LED dioda a popis ukončíme tím, že zmíníme konektor pro kabílek napájení.

Způsobů, jak Switchback použít, je spousta. Do každé smyčky například zapojíme jeden efekt nebo celý zapojený řetězec efektů, mezi kterými chceme co nejrychleji přepínat. Můžeme ho například použít jako jednoduchou true bypass „lištu“, kdy signál přes efekty v jedné smyčce nebude ve vypnutém stavu ovlivňovat zvuk. Nebo pokud porovnáváte dva pedály a nejste si jistí, který z nich hraje lépe (například když například používáte dva delaye a na každém máte nastavený jiný čas). Můžete ho použít také jako jednoduchý A/B box. Výstupy Send 1 a 2 tak použijete jako výstupy a přepínáte mezi nimi. Není třeba propojovat Send a Return druhé smyčky pomocí patchovacího kabelu, Switchback šikovně automaticky obchází smyčku, do které není připojen konektor.

Dalšímu „zařízení z ponku JHS“ dávám (opět...) palec nahoru. Vše funguje, jak má. Opět nic nikde nebrumí, nešumí. Mám pocit, že prototyp na tom dílenském ponku ležel už nějakou dobu a postupně se na něm leccos vychytávalo, ubíralo a přidávalo. Získáváme bytelný US made výrobek, který v sobě má navíc funkce několika různých zařízení, jejichž výčet ještě rozšíříme připojením červeného JHS přepínače Red Remote, takže i další investice by se nám ve výsledku jistě i vyplatila.

Ještě dovolte poslední myšlenku na konec. Postupně jsem si ji uvědomoval při tomto seriálu testů příslušenství od JHS: Všechna jsou užitečná. A jsou tak moc užitečná, jakou máme fantazii, jak je využít. Jen tu fantazii si s nimi nekoupíme. Ale můžeme se nechat inspirovat. A tvořit. Protože spolehlivé nářadí už máme. Že jo? Cena je 3920 Kč.

 

 

Technická specifikace

  

výstupy 3x 6,3 mm mono jack
vstupy 3x 6,3 mm mono jack
napájení 9 V DC / 100 mA
rozměry 65 x 115 x 45 mm

 

Web

https://www.jhspedals.com/

 

Autor: 
Marek Vaňkát