zobrazit:

Bogner Lyndhurst Compressor - kytarový kompresor

Pedálové efekty Bogner vždy patřily mezi výborné efekty a stejně tak je tomu u kompresoru Lyndhurst. Už při rozbalení je poznat, že s konstrukcí si výrobci dali záležet. Konstrukce je celokovová a velmi solidní. Ovládání je na první pohled zřejmé. Trojice potenciometru (Level, Ratio a Inp/Comp) a dva přepínače (dvoupolohový A pro nastavení ataku a třípolohový EQ) už intuitivně nabízejí možnosti využití. Ratio nastavuje úroveň (velikost) komprese jako takové. Input/Compressor neboli Inp/Comp vám umožňuje vyladit poměr vstupního signálu s úrovní komprese a Level jednoduše nastavuje úroveň výstupního signálu. Dále tu máme A (Attack), který má dvě možnosti zapojení.

 

 

Manuální nastavení, které dodává při otočení vpravo jakýsi perkusivní charakter každému tónu, při přepnutí do polohy Auto efekt intuitivně kopíruje linku vaší kytary a přizpůsobuje se síle úderu. Jako poslední tu mám tři možnosti nastavení EQ: F (flat), S (sparkle) a C (chime). Při prvním zapojení mě velmi překvapilo spektrum barev tónů (hlavně díky EQ), které samotný efekt poskytuje. Věřím, že jedním z důvodů opravdu krásného zvuku je transformátor navržený samotným Rupertem Nevem, který dodává průzračnou čistotu kombinovanou s příjemnou hloubkou tónu. Očekával jsem, že čím více budu potenciometry točit doprava, tím větší bude mít tón úbytekbarvy a konkrétnosti, ale opak byl pravda. Lyndhurst jde nastavit od nejnižší úrovně, kdy je jeho efekt téměř neslyšitelný, až plně využití jeho potenciálu bez ztráty barvy nebo hloubky tónu.

Osobně jsem nikdy kompresory nepoužíval, ale tento mě jako první donutil přehodnotit můj názor. Rozhodně se jedná o krabičku, kterou rád zapojím do svého pedalboardu, jak během koncertu, tak během nahrávání ve studiu.Je těžké najít něco, k čemu bych měl své výhrady, možná jen absence protiskluzové podložky. Jinak je Bogner Lyndhurst Compressor velmi jednoduchý na používání, má krásný design a hlavně zní skvěle.

 

Technická specifikace:

True Bypass ano
Napájení 9V adaptér popř. 9V baterie
Ovládání Level, EQ, Ratio, Attack, Inp/Comp
Rozměry 635 x 381 x 121 mm
Hmotnost 510 g

 

www

www.bogneramplification.com/lyndhurst-pedals

 

Autor: 
Pavel Žabis Žabka