zobrazit:

Blackstar HT-40 Club - celolampové kombo

V minulém čísle jsme vám představili nejsilnější kytarové kombo z řady Blackstar Venue - tříkanál jménem HT-60 Stage. U něj jsme vyzdvihovali především kombinaci nadstandardní univerzálnosti a vybavenosti v kombinaci s příznivou cenou. HT-60 má snad všechny funkce, které bychom od moderního lampového aparátu očekávali, a několik dalších, o kterých se nám ani nesnilo. A co je nejdůležitější, celá široká škála zvuků, které z komba dostaneme, je více než použitelná.

Jak je u podobných modelových řad typické, nižší modely z vlajkové lodě vycházejí, mají však nejen méně wattů (a reproduktorů), ale jsou také o nějakou tu funkci chudší. Blackstar HT-40 Club je tak „pouze“ dvoukanál. Oba kanály si však zachovaly přepínač Voice, který stejně jako u HT-60 poměrně dramaticky mění charakter zvuku. V případě čistého zvuku tak volíme mezi středovějším „britským“ soundem, který nezapře inspiraci v aparátech Vox či Matchless, a americkým, který v dobrém slova smyslu „smrdí Fenderem“ a středových frekvencí má znatelně méně. První z nich se poměrně ochotně nechá přebudit do muzikálního nakreslení a lze jej tak používat i jako crunch kanál. Ten druhý zkreslení naopak vzdoruje a úctyhodně dlouho vydrží skutečně čistý. O ekvalizaci se stará jediný ovladač Tone. Budete však překvapeni, jak málo vám budou další pásma ekvalizéru chybět. Zkreslený kanál nebyl ochuzen o nic - ekvalizér má tři standardní pásma a navíc ovladač ISF, díky kterému lze plynule posouvat frekvenční naladění středů a přecházet tak opět mezi „americkou“ a „britskou“ barvou zvuku. Jedná se o jistý druh parametrických středů a funguje výborně, „nakroutit“ lze opravdu mnoho různých odstínů. A nezapomeňme na přepínač Voice, kterým volíme mezi vintage a modernějším zkreslením. Aparát jsem vyzkoušel i „na kšeftě“ a byl jsem velmi spokojen. Zkreslení je relativně měkké, takže se neprosazuje tolik jako některé agresivnější aparáty. Nemusíte se však bát, že nebudete slyšet - hlasitý je tento aparát ažaž. A přihlédneme-li k ceně 18 483 Kč, těžko se hledají argumenty, proč HT-40 nedoporučit.

elektronky: 2 x ECC83, 2 x EL34

počet kanálů: 2

výkon: 40 W

reproduktor: 12” Celestion

ovládání: 2x Volume, Gain, Tone, Treble, Middle, Bass, ISF, Reverb, Master Volume technologie ISF umožňující přechod mezi US a UK zvukem, přepínač Voice na každém kanálu

revers: ano, digitální s přepínačem Bright/Darksluchátkový/linkový výstup se simulací reproduktoru

efektová smyčka: ano, s přepínačem úrovně -10/+4 dBvstup pro footswitch: ano (footswitch v ceně)

výstup pro externí reprobox: ano

rozměry: 619 x 566 x 297 mm

hmotnost: 24,4 kg

Autor: 
Petr Štika