zobrazit:

1MORE Dual Driver BT ANC In-Ear Headphones - sluchátka

1MORE Dual Driver BT ANC In-Ear Headphones se prodávají na českém trhu za cenu 5990 Kč.

1MORE je malá společnost se sídlem v San Diegu, což je okres na jihu státu Kalifornie v USA. Firma se netají tím, že jejím posláním je přinést hudební zážitek všem milovníkům hudby, bez rozdílu jsou-li mladí, staří, chudí nebo bohatí. Jestli se jim to skutečně daří, si řekneme v dnešním testu, v němž si představíme sluchátka 1MORE Dual Driver BT ANC.

 

 

První dojem

Profesionální design balení zaujme každého hned na první pohled. Když rozepnete magnetický uzávěr a otevřete balení, uvidíte na přední tvrdé desce uvnitř ručně kreslené obrázky sluchátek i s popisem. V první vrstvě balení trůní sluchátka a adaptér Airplane. V druhé vrstvě najdete sáček na sluchátka, pod kterým je uložen minimanuál, katalog, samolepka a karta s QR kódem. Pokud QR kód z přiložené karty načtete, můžete si stáhnout zdarma aplikaci 1MORE Assistant. Aby toho nebylo málo, najdete zde ještě USB nabíjecí kabel, kabel pro klasické propojení sluchátek například s vaším chytrým telefonem a sadu silikonových a pěnových špuntů do uší.

Firma 1MORE vše okořenila krásným designem. Balením počínaje a sluchátky konče. Je tedy naprosto jasné, že se bude jednat o profi sluchátka. O tom, co umějí a jak hrají, si povíme na dalších řádcích.

 

Použité technologie

1MORE Dual Driver BT ANC In-Ear jsou přenosná, bezdrátová sluchátka, která jsou nabita speciálními technologiemi.

Pro potlačení okolního šumu používají In-eary technologii ANC (active noise cancelling) česky řečeno aktivní zrušení hluku. Aby se dosáhlo tohoto výsledku, využívají sluchátka čipového procesoru TiinLab A2, který firma sama vyvinula. Děje se tak díky použití širšího nastavení kmitočtového rozsahu ekvalizéru pro potlačení šířky pásma.

Další technologií, kterou tato sluchátka disponují, je ENC (environmental noise Ccancellation), což je zrušení okolního zvuku. Pracují na bázi duálního mikrofonu. Díky této technologii je eliminován hluk v okolí a mikrofony snímají pouze hlas uživatele. Druhá strana tak bude vždy slyšet váš brilantně čistý hlas.

Jistě si asi říkáte: Jak to asi funguje? Jednoduše. Sluchátka přijímají a analyzují znečištění vnějším hlukem a poté vytvářejí protichůdné zvukové vlny a ty potlačují nežádoucí zvuky.

Pro bezdrátový přenos je k dispozici klasické rozhraní Bluetooth ve verzi 4.2 používající kodek LDAC. Díky tomuto kodeku je zaručen kvalitní přenos zvuku ve formátu Hi-Res (high resolution). To je přenos zvuku ve vysokém rozlišení. Díky efektivnímu kódování a optimalizované tvorbě paketů funguje přenos dat čtyřikrát rychleji než přes běžné Bluetooth.

Sluchátka můžete připojit klasicky i kabelem. Kabel má koncovku USB-C pro sluchátka a 3,5mm stereo jack, například pro váš chytrý telefon.

Sluchátka disponují možností rychlého nabíjení. Za pouhých deset minut nabíjení máte sluchátka připravena na tříhodinový provoz. Pokud budete nabíjet vnitřní baterii celou hodinu, vydrží vám až sedm hodin.

 

 

Aplikace 1MORE Assistant

Ke sluchátkům získáte také tuto zajímavou aplikaci. První okno nabídne skenování QR kódu, internetový obchod 1MORE a informaci o verzi softwaru, která sama upozorní na novou verzi, což se zrovna v době testu stalo. Druhé okno nabízí jednoduchý přehrávač skladeb s hezky zpracovaným designem točící se desky snímané laserem. V pravém horním rohu je tlačítko desetipásmového ekvalizéru. Nabízí deset presetů. Close, Custom, Popular, DBB, Vocal, Rock, Classical, Jazz, Dance a Electronic. Nad ekvalizérem je přepínač kompenzace hlasitosti (Loudness Compenastion), která v pěti krocích provede měření. Uživatelské nastavení bude záležet vždy na vašem uchu.

Prográmek patří spíše k těm jednodušším přehrávačům. Ale zadarmo, no nekupte. :-)

 

Sluchátka v praxi

Před použitím jsem nabil sluchátka dle doporučení výrobce a spároval je s prvním iZařízením. Vše je jednoduché. Podržel jsem tlačítko pro zapnutí a sluchátka začala modro-červeně poblikávat. V počítači se v panelu Bluetooth během chvilky zobrazil název 1MORE Dual Driver BT ANC. Stiskl jsem tlačítko „připojit“ a sluchátka byla připojena. V macOS jsem v předvolbách systému nastavil v panelu zvuk, sluchátka jako výchozí pro výstup i vstup. A poslech mohl začít. Bezdrátové připojení jsem odzkoušel na přístrojích s operačními systémy iOS, macOS, Android i Windows. Všude připojení proběhlo rychle, jednoduše a bez sebemenšího problému.

Sluchátka nabízejí malou vychytávku. Během prováděných akcí se ve sluchátkách ozývá příjemný ženský hlas, který vás informuje o provedeném kroku. Například jestli jste spárovali sluchátka nebo je odpojili. Přesto, že hlas mluví anglicky, těch pár slovíček zvládne každý z vás. Pokud budete používat sluchátka na vícero zařízeních, nezapomeňte je na jednom odpojit a druhém připojit. Po spárování stačí nasadit ergonomický obojek na krk, dát špunty do uší a poslech může začít.

 

1MORE je dnes již celosvětově rozšířená značka. Můžete ji najít například ve specializovaných prodejnách s hi-fi audiotechnikou nebo v prodejnách společnosti Apple v USA. Velmi oblíbená je tato značka v pevninské části Číny, kde ji můžete dostat ve 3000 obchodů. Za dobu, co firma existuje, získala řadu prestižních ocenění. Namátkou: CES Innovation Awards 2018, IF Design Awards 2017, Reddot Awards 2017 a další. Její kanály vedou do více než dvaceti šesti zemí celého světa. Například: Kanada, Anglie, Německo, Itálie, Španělsko, Řecko, Austrálie, Japonsko, Malajsie, Indonésie, Indie nebo Vietnam. Mezi ně dnes patří i Česká republika.

 

Veškeré základní ovládání, které budete potřebovat, máte k dispozici přímo na sluchátkách. Na levé vnitřní boční straně obojku najdete kolébkový přepínač hlasitosti, tečku mikrofonu a velké multifunkční kulaté tlačítko. Jedno zmáčknutí Play/Pause, dvě další skladba (track), tři předchozí skladba. Horní strana nabízí dvoupolohový přepínač. Přepnutím dozadu aktivujete vylepšení zvuku. Přepnutím dopředu aktivujete ANC. Stejným způsobem ho i vypnete. K zapnutí Bluetooth podržte tři vteřiny tlačítko zapnutí. Pro vypnutí jej podržte pět vteřin. Dvojitým stisknutím aktivujete hlasovou asistentku. Myslím si, že pak můžete nechat klidně svůj mobil v kapse.

Další drobnou vychytávkou jsou magnetické kryty špuntů. Když skončíte poslech a vyndáte špunty z uší, stačí je k sobě sepnout magnety. Rázem se z nich stane hezká ozdoba na krk. Nestane se vám tak, že se drátky špuntů zamotají nebo přetrhnou. Skvělý nápad!

Sluchátka jsem nabíjel přes stolní lampu, počítač i powerbanku. V balení totiž není standardně dodáván adaptér. Pokud budete chtít dobíjet sluchátka jinde než doma, musíte vsadit na powerbanku, aby je bylo možné dobít kdykoliv a kdekoliv. Absence adaptéru může sice mrzet, ale použití powerbanky je v dnešní době určitě lepší řešení.

 

Závěr

Sluchátka 1MORE Dual Driver BT ANC jsou nabity nejmodernějšími technologiemi, které dnešní doba může nabídnout. Právě ony umožňují perfektní a nekompromisní poslech čehokoliv a kdekoliv. To samé platí při použití sluchátek jako hadsfree.

Sluchátka umí jak připojení Bluetooth, tak připojení kabelem. Dosah bezdrátového připojení je deset metrů. Výdrž baterie je slušných sedm hodin. Tyto údaje nejsou pouze marketingovým tahem firmy. Jsou pravdivou skutečností.

Nebylo zapomenuto ani na rychlonabíjení či úsporný režim. Sluchátka nabízí i drobné vychytávky, jako hlasovou asistentku nebo magnetky na špuntech.

Také nesmíme zapomenout na aplikaci 1MORE Assistant, kterou získáte jako malý bonus ke sluchátkům.

O tom, že dostanete skutečně slušně vybavená sluchátka v dobré kvalitě za rozumnou cenu, svědčí i nápis uvedený pod sluchátky na webových stránkách výrobce: Sold out - vyprodáno! Věřím, že to je ale pouze momentální stav.

 

Technická specifikce

impedance 32 Ω
Bluetooth verze 4.2, HFP, A2DP, AVRCP, dosah 10 m
mikrofon ano, zabudovaný duální mikrofon
možnost připojení bezdrátově i kabelem
hmotnost 43,9 g

 

https://usa.1more.com/products/1more-dual-driver-bt-anc-in-ear-headphones

 

Klady: 
celkový design
prvotřídní kvalita zvuku
potlačení hluku
výdrž baterie
dosah sluchátek
funkce rychlo nabíjení
Zápory: 
absence adaptéru pro přímé dobíjení
Autor: 
Bohuslav Bob Zika