zobrazit:

BICÍ: ZAČÁTKY rytmika problém

ke kategorii nástrojů: Bicí

Ahoj,

Tož, koupil jsem bicí a začínám se učit pořádně hrát,

S rytmem nemám problém, hrál jsem 5 let na kytaru před lety, která mě omrzela. Chci prosím poradit, moc mi nejde zkombinovat hi-hatka + kopák + snare. Kopák + Snare to je v pohodě, držím i težší rytmy... Nicméně jak do toho začnu druhou rukou, je rytmus pryč.
Jak jste začínali cvičit Vy? A neznáte nějaký způsob jak se naučit například dělat 3 (4) věci zároveň (kopák + snare + hi-hat (+ šlapat na hi-hat)) ?

Odpovědi (1)

0

Čaus, si velká výjimka, většina greenhornů má naopak problém zahrát kopák s virblem bez opory hihatky. Pro mě pravidelné osminy na hihat tvoří základní rytmickou mřížku, na kterou pak rovnám ostatní údery. Čistě prakticky: nejdřív to zkoušej po dvojicích, tedy kopák a snare, kopák a hihat, snare a hihat. Až budeš s jistotou ovládat variantu hihat + snare (pozor, snare na druhou a čtvrtou dobu, nikoliv na první!), tak začni přidávat kopák. Nejprve jednoduše na první a třetí, pak to postupně zesložiťuj. A neboj se pustit si k tomu do sluchátek nějakou pěknou písničku :) Se čtyřmi končetinami je to trochu složitější, ale to tě teď nemusí trápit :-) Jo a hlavně, když už si nepustíš písničku, tak metronom... fakt, to dá jen málokdo, když začíná, z koule.

Komentáře k této odpovědi

Obrázek uživatele Dušan Kríž

Tak s kopákem a vibrlem je problém taky:D , co si budeme. Ahaa, takže hrát osminy na hihat, jasný. A co bys mi prostě poradil, jak pravidelně cvičit, když bych měl třeba 2 hodinky denně na to. Dík

— Dušan Kríž Čt, 19/11/2020 - 23:20
Obrázek uživatele Zdeněk Mála

Čus, kdysi Franta Honig napsal učebnici s titulkem Bubeníkem za tři hodiny :-) a malým písmem tam bylo doplněno, denně :-) Takže jdeš správnou cestou. Rozděl si plán na techniku a přesnost s metronomem, stylové hraní s různými nahrávkami a pak práci na svém stylu a svých nápadech a věnuj se všem, ať máš 40 minut a nebo tři hodiny, vždy to rovnoměrně rozlož. Když něco vynecháš, že to o víkendu urveš, neurveš :-) A to hlavní, cvičení je na prd, když s nikým nehraješ, zkušebna ok, ale před lidmi je nejvíc.

— Zdeněk Mála So, 28/11/2020 - 21:54
Obrázek uživatele Tomáš Tomáš

Sorry, že vám pánové vstupuju do diskuze. Nicméně u kytary to taky bude lepší rozkládat na různé části cvičení nebo to bude tam jedno? Ty bubny asi mají různé disciplíny. Nicméně kejtra co? Díky TOM TOM

— Tomáš Tomáš Ne, 29/11/2020 - 12:56
Obrázek uživatele Zdeněk Mála

Noo, do kytary asi až tak nevidím. Ale tipnul bych si, že u všech nástrojů je potřeba všestranný rozvoj. Obzvláště neuletět na technice... pak se z toho stává tak trochu gymnastika, víš co myslím?. Takže za mne ano, i u kytary rozkládat!

— Zdeněk Mála St, 02/12/2020 - 16:21

Napsat odpověď

Vertical Tabs

Pro odeslání odpovědi musíte být přihlášen.